13 Ekim 2014 Pazartesi

Paris'te Balayı / Jojo MOYESJojo Moyes'in son romanı "Ardında Bıraktığın Kadın"a giden yol Pariste Balayı'ndan geçiyor. Son romanına küçük bir başlangıç yapmış bu kitapla. Sayfa sayısı da oldukça az zaten. 144 sayfaydı yanılmıyorsam. Ki bence büyük puntoları ve sayfalardaki boşlukları da hesaba katarsak bir saatte okuyabileceğiniz bir kitap.

Farklı zaman dilimlerinde Paris'te yeni evli iki çifti anlatıyor. Bu çiftin ortak yanları ise bayan karakterlerimiz evliliğin hayallerindeki kadar kolay olmadığını farketmeleri. Ve hata mı yaptım ? diye düşünmeleri. 

Liv 2002 yılında David ile evlenir.Balayı için Paris'e giderler. Liv Evlenme kararını oldukça hızlı bir şekilde almıştır. O yüzden çok tepki alır çevresinden. Balayının harika olacağı hayalini kurarken kocası sürekli işle ilgili toplantılara gitmeye çalışır ve işinin de çok önemli olduğundan bahseder. Balayında zaman zaman yalnız kalan Liv verdiği evlilik kararının ne kadar doğru olduğunu sorgulamaya başlar.


Diğer kahramanlarımız 1900 lerde ünlenen ressam Edouard ve Sophie. Sophie Edouard'a resimleri için modellik yaparken tanışırlar ve aşık olup evlenirler. Edouard işi gereği kendisine modellik yapmış bir çok kadın tanır. Ancak bir süre resim yapmaya ara verir. Sophie kocası tekrar resim yapmaya başladığında ona modellik yapan kadınlarla aldatılmaktan korkmaya başlar.Evliliğin düşündüğünden farklı olduğunu ve kocasının mesleğiyle ilgili bazı şeyleri görmezden gelmesi ve anlayış göstermesi gerektiğini anlar.

İşte Paris'te Balayı şimdilik yarım kalmış iki çiftin hikayesi.. Ardında Bıraktığın Kadın'da yolları bir şekilde kesişecek sanırım bu kahramanların. 

Umarım diğer Jojo Moyes kitapları gibi Ardında Bıraktığın Kadın da sevdirir kendini.
8 yorum:

 1. film gibi kitaplar ;) pariste yaşanılanlar daima güzeldir , yani herhalde :) gitmişliğim yok tabisi :) güzel anlatmışsın canım <3<3<3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kreatif Baskan
   Aynen çok güzel film olur bu yazarın kitaplarından :)
   Hmm aslında pek sayılmaz romana göre :)
   Gitmek kısmet olur inşallah bir gün :)
   Teşekkürler tatlışım ♥

   Sil
 2. Jojo Moyes kitaplarının verdiği mesajı seviyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Ben ikinci çifti sevmemiştim ilki daha iyiydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ruh Dövücü
   Ressam olan çift bana tuhaf geldi biraz :)

   Sil
 4. Okumalı, derste almalı aslında

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lady Witch
   Haklısın.Okurken etkileniyoruz ama sonra etkisi yok oluyor nedense :)

   Sil